Drobečková navigace

Obec Beňov > Události,akce v obci 2017

 

Události, akce v obci 2017

 Beňovský slivkošt - vyhodnocení

22.4.2017 - Slavnostní vyhlášení devátého ročníku Beňovského slivkoštu s výstavou slivovic a bohatým programem se uskutečnílo v sobotu  v kulturním domě v Beňově. Organizátorem akce je od jejího počátku nezisková organizace ČZS ZO Beňov ve spolupráci s obcí Beňov. Samotné hodnocení vzorků se konalo již o několik dní dříve, důraz se kladl na barvu, vzhled, vůni, chuť,DSC_4187.JPG harmonii a celkový dojem pálenky. Maximální hodnocení bylo 100 bodů. Celkově bylo letos přijato  109 vzorků ovocných destilátů a  20 vzorků likérů. Vyhlašování výsledků bylo prokládáno tanečními vstupy souboru Haná z Přerova, vystoupením žen T.J. Sokol Beňov. Celkovým šampionem se stala trnková slivovice  pana Mgr.Stanislava Mudry  z  Beňova, trnka vypálená v roce 2015 s celkovým bodovým hodnocením 100 bodů. Z likérů nejvíce chutnal višňový paní Ing.Radky Gorfolové  také z Beňova.
DSC_4143.jpgPotkat sousedy a známé, příjemně si popovídat a popít dobrou kořalku. To jsou hlavní důvody, proč je beňovská akce oblíbená. K pozdnímu odpoledni zahrál k tanci i poslechu pan Jindřich Caletka.
Beňovský slivkošt nezklamal jak stálé, tak nově příchozí. Na to, jaká bude příští sezona a kolik vzorků se sejde, si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat. A proč ne s domácí slivovicí z našeho regionu.

Vesnický bál

Vesnický bál 2017.jpg25.3.2017 - Obecní ples v Beňově se koná  tradičně, letos to bylo již dvacetjedna let, kdy zastupitelstvo obce se dohodlo, že uspořádají bál. U vstupu do sálu vítají příchozí starosta a místostarostka  a nabízejí pro zahřátí „starostovu slivovičku" a koláčky, do sálu se scházeji nejen občané a členové místních spolků, ale tuto společenskou událost si nenechají ujít ani návštěvníci ze širokého okolí, kteří se chtějí bavit. K poslechu a tanci hrála dluhonická kapela Roky a lidé v sále začali proudit na parket. Koho tanec unavil, mohl se jít občerstvit třeba zvěřinovým dančím masem na zelenině nebo utopenci a samozřejmě i dobrým pitím.
V krátkém vstupu vystoupil Adam "ELVIS" Hobza, za mohutného skandování fanynek, nakonec přidával další rockenrolové písničky. Sál místní sokolovny v sobotu večer doslova praskal ve švech a lidé se dobře bavili. V tombole bylo spoustu nádherných cen, byla tažena na dvě kola a výherci mohli být jistě  spokojeni.  Děkujeme pořadatelům a sponzorům za podporu a těšíme se na další vesnický bál v roce 2018.    Foto z plesu  

Beňovský slivkošt - degustace

Beňovský slivkošt 2017.jpg11.3.2017 -  Ze sto devíti vzorků destilátů a jednadvaceti likérů vybírala v sobotu odpoledne komise v Beňově  ty nejlepší. Beňovský slivkošt je již tradiční akcí a v sobotu odpoledne se uskutečnil jeho devátý ročník. Degustovaly se vzorky slivovice, meruňkovice, ale třeba i likéry z ostružin, malin či bezinek.  Degustace - hodnocení bylo zahájeno v sobotu 11.3.2017 v budově  zahrádkářů od 14.00 hodin. Zasedlo 6 komisí po 4 účastnících, kteří hodnotili destiláty a slivovice a 2 komise po třech účastnících k hodnocení likérů. Nejvíce pálenek je zpravidla ze švestek, meruněk, jablek nebo hrušek. U likérů se ale fantazii meze nekladou - vyrábějí se i ze skořice, pomerančů nebo bezinek. Vzorky  odevzdalo kolem sedmdesáti občanů. Někteří přinesli po dvou po třech a jsou i pěstitelé, kteří dodali ještě více. Loňská úroda byla slabá, ale i tak se podařilo získat dostatek vzorků pálenek.  V degustační soutěži se hodnotí barva, celkový vzhled, vůně a chuť pálenky.
Slavnostní vyhlášení  vítězů a předání cen a putovního poháru Beňovského slivkoštu s výstavou slivovic a bohatým programem se uskuteční 22. dubna v místní sokolovně.   Foto z degustace

Dálkový pochod

Turisté - dálkový pochod 2017.jpg11.3.2017 - Český turistický oddíl Spartak Přerov uspořádal dálkový pochod " Přerovská padesátka " se zastávkou v obci Beňov s prohlídlkou muzea A.C.Stojana v sobotu dne 11.3.2017 od 8 do 12 hodin. Turisté si mohli dát malé občerstvení u zahrádkářů - guláš a pivo, káva, čaj. Foto

Masopustní vodění medvěda

Vodění medvěda 2017.jpg18.2.2017 - Průvod masek v čele s medvědem  se vydal v sobotu dopoledne v doprovodu muziky  ulicemi Beňova. Masopustní vodění medvěda je lidová tradice, která se uchovala do dnešních dnů i v naší obci.Průvod masek prošel celou obcí s výstupy u každého domu, postarali se o pobavení sobě i všem občanům obce. Vedle nezbytného medvěda a jeho vodiče patří mezi typické postavy čert, cikánka, kašpárek i gejša a další masky.    Ne jedna hospodyňka si mohla zatančit s medvědem a k tomu jim zahrála živá dechová kapela Veselka. Účastníci byli odměněni kobližky, chlebíčky a jinými dobrotami.  další foto

Sněhová nadílka v obci

Sněhová nadílka v obci.jpg2.2.2017 - Čtvrteční odpoledne přineslo sněhovou nadílku i do obce Beňov. V přiložené fotogalerii si prohlédněte sněhová zákoutí obce a okolí obce, které pro Vás nafotila Yveta Hrbasová. Fotogalerie.

Zabijačkové hody

21.1.2017 - Společná  akce spolků T.J. Sokol Beňov a FC Beňov v sobotu  od 8,30 hodin v areálu sokolovny Beňov s prodejem tradičních zabijačkových pochoutek byla pro občany obceSvata Sramek.jpg, přespolní a turisty zpestřením s lákavou ochutnávkou tradičních zabijačkových specialit např. jaterničky, jelítka, ovary, tlačenky, zabijačková polévka, vařené maso, gulášek, výpečky se zelím a jiné. K dostání byla také i bohatá nabídka nápojů a to nejen  pro zahřátí, při kterých hrál i zpíval Svaťa Šrámek. Přinášíme několik obrázků z této úspěšné kulturní akce.  Foto z ochutnávky specialit.

Tříkrálová sbírka 2017

Foto Tříkrálová sbírka.jpg7.1.2017 - V mrazivém sobotním dopedni se uskutečnila tradiční "Tříkrálová sbírka "  v naší obci Beňov a Prusy. Vybraná částka je vždy odeslána na konto Charity Česká republika a tyto peníze ze sbírky půjdou na přímou pomoc lidem a rodinám v nouzi u nás i v zahraničí a také se pořizují např. kompenzační pomůcky. Do terénu vyrazily s paní místostarostkou Lenkou Pavlíkovou dvě skupinky mladých koledníků a se známým popěvkem „My tři králové jdeme k Vám" prozpěvovali všem občanům a lidem, kteří přispěli do kasičky. V letošním roce bylo vybráno v obci Beňov a Prusy celkem 15.803,- Kč.  Všem dárcům patří upřímné poděkování.

Nový rok 2017 v Beňově

První den nového roku 2017 v Beňově.jpg1.1.2017 - První nedělní den nového roku 2017 přinesl do obce Beňov, nejen zimní počásí, ale také i krásné scenérie, které vytvořilo mrazivé počasí. V přiložené fotogalerii si prohlédněte krásná zákoutí obce a okolí kolem řeky Moštěnky, které pro Vás nafotil pan Vojtěch Hrbas. Fotogalerie

Vyhledat v textu

30. 4. Blahoslav

Zítra: Svátek práce

 

Mapový portál GEOSENSE

http://www.geosense.cz/geoportal/benov/

Dětské zdravotní středisko

http://detskestredisko-hmdr.webnode.cz/

Povodňový plán obce


DSC00481.JPG

Občanská společnost DSI, o.s.

http://www.dsibenov.cz/

hudební skupina TCHOŘI

www.tchori.com

Návštěvnost stránek

258752